דנה פלג

סופרת, עיתונאית ומתרגמת


דנה פלג - קורות חיים

כתובת אי-מייל dana@wouk.net

www.danapeleg.com

נולדתי באוגוסט 1969 (מזל אריה) בשם דנה פייביש וגדלתי בקרית חיים. בגיל 18 שיניתי את שמי לפלג, מסיבות אידיאולוגיות. את ניסיון הכתיבה הראשון שלי רכשתי במסגרת עיתון הנוער "חמצן", בשנים 1985-86.

אחרי הצבא התחלתי את לימודיי באוניברסיטה העברית, תולדות האמנות ולימודים כלליים, ואלה הסתיימו רשמית ב-2001, עם קבלת התואר השני בתולדות האמנות. ב-1994 חזרתי לכתוב, בעיתון הסטודנטים "פי האתון". בשנת 1995 יצאתי מהארון, והתחלתי להיות פעילה בקהילה. אחרי שנה התחלתי לכתוב את הטור שלי, על חיי כלסבית, בעיתון "את". כתבתי שם תחת השם דנה ג., שאימצתי בכתיבה הקווירית שלי ככלל באותן שנים. זה היה הטור הלסבי הראשון בארץ, ואני עדיין ממשיכה לכתוב שם על חיי, שהשתנו הרבה מאז. באותה תקופה גם נוסד "הזמן הוורוד", שגם בו כתבתי, ואני עדיין כותבת - בגרסה החדשה שלו, "הזמן החדש". כתבתי גם ב"קלף חזק", ב"טופ", ובעיתון "פנדורה" פרסמתי מדור קבוע על תרבות מזווית אישית. בשנת 2002 הצטרפתי למערכת "חיים אחרים", בו אני מפרסמת כתבות בנושאי רוחניות ופעילות חברתית.

בסוף 1997 עברתי לת"א, ובשנת 2000 יצא קובץ הסיפורים שלי, "תאנים, אהובתי", בהוצאת שופרא. ההשראה לסיפורים בספר, שעוסק בחייהן של נשים לסביות צעירות, באה מחיי בירושלים ות"א בסוף שנות התשעים. עם יציאת הספר החלטתי לצאת מהארון לגמרי, והפכתי לדנה ג. פלג. במקביל התחלתי לעסוק בתרגום – אקדמי, עיתונאי, ובעיקר ספרותי: "הדייקית והדיבוק" (הוצאת שופרא), "חיים בעידן החדש" (כינרת), "101 דברים שאבא טוב יודע" (בבל) ועוד.

בשנת 2000 גם התחילו חיי המשותפים עם מימי, ויחד הבאנו לעולם באוקטובר 2004 את בננו, בועז ויילד פלג. כיום אני חיה עם משפחתי הקטנה בסנטה קרוז, קליפורניה, ממשיכה לכתוב, לחשוב ולחלום בעברית, ושומרת על קשר הדוק עם הארץ. מתישהו אני מקווה להוציא קובץ של הטורים שכתבתי במהלך השנים, ואולי גם רומן, או תסריט. ימים יגידו...צילומים מהאלבוםgay art forum gay art directory gay icon israel gay art magazine
gay artists gay poll gay wallpaper gay classifieds

gay art info home page


GAY ART POSTER - ONLY 17$