ילדים טובים

תקציר הסרט - ילדים טובים - 2005 - במאי יאיר הוכנר


מני, נער בן 17, לובש רק בגדים אופנתיים, מתעניין במוסיקה עכשווית, אוהב קולנוע ועובד בזנות. יש לו תינוקת משותפת עם מיקה, זונה צעירה ונרקומנית, אמא מאמצת שהיא גם זונה טרנס-ג'נדרית מזדקנת ולקוחות שיוצרים אתו קשר דרך הטלפון הנייד.

לילה אחד הוא פוגש את טל, גם הוא זונה ממין זכר. קליינט מזדקן מזמין אותם לביתו. אחרי העבודה השניים מחליטים להעביר את הלילה ביחד. בין לילה החיים שלהם זוכים לקבל ממד אחר, אבל האם התקווה הקטנה שצצה בלבם יכולה לשנות את דרך החיים שלה הם התרגלו כבר מגיל צעיר?

בבוקר הם קובעים להיפגש יותר מאוחר בדיסקוטק. עד לפגישה הלילית המיוחלת שני הנערים יצטרכו להתמודד עם יממה רגילה ושוחקת של קליינטים, אנשים משולי החברה וגם אירועים בלתי צפויים. הנערים ילמדו כמה וכמה דברים על עצמם ועל יצר ההישרדות שלהם.

"ילדים טובים" הוא יצירה עצמאית, דלת תקציב, קשה לצפייה, שוחקת, אכזרית ונטולת פשרות. מסע כמעט נטול סיכוי למציאת תקווה בתוך בועה חברתית אלימה בשולי החברה הישראלית.

על ההפקה

אתר הבית http://www.goodboysfilm.com/

כתובת אי-מייל info@goodboysfilm.com

תאריכי הקרנה בסינמטק תל אביב:

פרמיירה חגיגית - 06.04.2005
כרטיסים לקהל הרחב ניתן לרכוש על בסיס מקום פנוי.

הקרנות לקהל הרחב בימי חמישי בחצות:
21.04.2005
28.04.2005
05.05.2005
12.05.2005
19.05.2005
26.05.2005

500 דולר, זו היתה עלות ההפקה של היצירה הישראלית העצמאית "ילדים טובים". הכתוביות באנגלית, עד כמה שזה נשמע מגוחך, עלו יותר.

במהלך שנה של מחקר נכתב התסריט. מרבית הטקסטים בסרט הם ציטוטים מדויקים או כמעט מדויקים של נערי ליווי. כדי לשמור על אמינות מרבית, הדמויות של הלקוחות נבנו לפי סיפורים של נערי ליווי. הבמאית והתסריטאית קרן ידעיה ("אור") עזרה רבות בשלבים האחרונים של שכתוב התסריט ועזרה מאחורי הקלעים גם במהלך הצילומים שהתקיימו כמעט במקביל לצילומי סרטה המעולה "אור".

הראשונים שגויסו להפקה היה בוגר "קמרה אובסקורה" יונתן פריזם כמפיק בפועל והצלם הצעיר זיו ברקוביץ שהיה תלמיד של הבמאי בחודשים המעטים שעבד ב"תיכון רבין". היום הוא הסטודנט הצעיר ביותר בבית הספר לקולנוע סם שפיגל בירושלים.

גיוס השחקנים היה קל באופן מפתיע. בעקבות הודעות על האודישנים שהתפרסמו בפורומים למשחק ולקולנוע הגיעו למעלה ממאה שחקנים צעירים. האודישנים התקיימו ב"קמרה אובסקורה" וחלק מהשחקנים נמלטו ברגע ששמעו במה מדובר, אחרים ניסו את מזלם. כבר ביום הראשון של מבחני הבד, היה ברור שהשחקן יובל רז עומד לגלם את טל. נילי צרויה כבשה את המלהקים כמעט באופן מיידי והוזמנה לסבב שני. אורי אוריין שבכלל ליווה חברה לאודישן נבחן לתפקיד של ערן והוזמן לסבב שני. הבעיה היחידה שנתקלנו בה היתה כאשר ימים ספורים לפני הצילומים השחקן (נשאיר את שמו חסוי) שגילם את מני פרש מההפקה באופן מפתיע. נילי המליצה באופן מיידי על דניאל אפרת שסיים בהצטיינות את לימודיו בבית הספר למשחק "בית צבי". דניאל השתלט על התפקיד בלי בעיות ועבד רבות על פיתוח הדמות במהלך הצילומים כל זאת בזמן שהוא משתתף בהצלחה במחזמר "מיקה שלי".

זהו סרט ראשון לתסריטאי יאיר הוכנר ולכן התפתחה מערכת ייחודית של למידה בין הבמאי הצעיר לשחקנים ואנשי הצוות הטכני. כמו צוות מיומן ההפקה התנהלה כמעט ללא בעיות טכניות מיוחדות והם נמשכו 16 יום ברציפות, הצילומים נמשכו סביב השעון כמעט ללא זמן למנוחה. גם בחדר העריכה העבודה התנהלה במהירות. העורך גדעון נשר מספר שאפילו במאים ותיקים ומקצועיים לא יודעים בדיוק מה הם רוצים מעצמם לעומתם הבמאי הטרי, ידע בדיוק מה הוא רוצה וניסה לספק את התוצאה הכואבת ביותר תוך שבועיים וחצי של עבודה לילית כמעט רצופה.

כך נוצרה יצירה ישראלית בוסרית אמנם, אך מלאת עוצמה, צפופה, אכזרית, שוחקת ונטולת פשרות. מבט ישיר וכואב על נערי ליווי צעירים בתל אביב.

במסגרת ביקור בניו-יורק בו ניסה הבמאי לעניין חברות הפצה אמריקאיות, נפגש היוצר עם השחקן זוכה פסטיבל סאנדנס, התסריטאי והמחזאי המועמד לפרס הטוני, מר צ'ארלס בוש אותו הוא מעריץ. היוצר הנודע צפה ביצירה והתרשם מאד מהסרט ומהעוצמה נטולת הפשרות שלו. המחזאי כתב בדואר אלקטרוני:

"There’s actually a sweet, innocence to those boys and their search for love. It’s a wonderful movie.“

יש לציין ש"קרן הקולנוע הישראלי" החליטה להשקיע בסרט סכום צנוע אך חשוב של חמישים אלף שקלים חדשים. נקווה שימשיכו להשקיע בו עוד כספים.מבחר צילומים מתוך הסרט "ילדים טובים"


gay art forum gay art directory gay icon israel gay art magazine
gay artists gay poll gay wallpaper gay classifieds

gay art info home page


GAY ART POSTER - ONLY 17$